KURS NA ARCHITEKTURĘ

ZAPRASZAMY NA KURS RYSUNKU PRZYGOTOWUJĄCY DO EGZAMINÓW NA ARCHITEKTURĘ

Obecnie prowadzimy zapisy na rok szkolny 2018 / 2019, zapraszamy do pracowni wszystkich zainteresowanych intensywną pracą nad przygotowaniem do egzaminów i zdaniem na studia!!!

W roku szkolnym 2018/19 ruszamy także z zajęciami w naszej nowej pracowni w Katowicach przy ul. Dworcowej 13 - III piętro. Zapraszamy!
Cele Kursu


Kurs rysunku przeznaczony jest dla osób chcących przygotować się do egzaminów na których odbywa się sprawdzian z umiejętności manualnych. Przygotowujemy do egzaminów z rysunku na Politechnikę (w Gliwicach, we Wrocławiu, w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Gdańsku), na kierunki: Architektura i Urbanistyka, Architektura Krajobrazu, Architektura Wnętrz, a także na Akademie Sztuk Pięknych na kierunki: Architektura i Urbanistyka ( ASP w Poznaniu ), Architektura i Konserwacja Zabytków oraz Architektura Wnętrz.
Przygotowujemy także na uczelnie zagraniczne (Anglia)!!!

Rysunki naszych uczniów wyróżniają się nie tylko ciekawymi pomysłami przestrzennymi, ale także interesującymi rozwiązaniami formalnymi.
W ramach Kursu przygotowawczego na Architekturę proponujemy:

-   rysunek w ołówku
-   geometria rysunkowa
-  
kompozycja przestrzenna - modelowanie przestrzenne - papieroplastyka
-   zajęcia z kreatywności rysunkowej, szkice koncepcyjne
-   tematy zadań indywidualnie dopasowane w zależności od kierunku studiów
(architektura historyczna, architektura nowoczesna i futurystyczna, detal architektoniczny, zagospodarowanie przestrzeni, zieleń, monument, forma przemysłowa, logotyp, plakat)
- historia architektury 
-  matematyka - przygotowanie do matury - na egzaminie oprócz punktacji zadań praktycznych, punktowana jest także matura z matematyki!!!
Matematyka  
  

Zajęcia przygotowujące do matury z matematyki są bardzo ważną częścią przygotowania do egzaminów na Architekturę!!! Wynik matury z matematyki to 40 procent ogólnej klasyfikacji punktowej na egzaminach.
Dlatego oprócz rysunku dużą wagę przywiązujemy do poziomu zajęć z matematyki!

Intensywna praca

Zajęcia rozpoczynają się we wrześniu i trwają do końca czerwca, czyli do samego egzaminu!
W miesiącach poprzedzających egzaminy, czyli maj i czerwiec, prowadzimy również zajęcia intensywne w tygodniu od poniedziałku do piątku, od rana!


W zajęciach z rysunku oprócz rysowania w swojej grupie dodatkowo można uczestniczyć we wszystkich grupach!!! Jeżeli masz czas i chęć możesz przychodzić rysować tyle razy ile jest grup rysunkowych!

W pracowni można rysować poza zajęciami przez cały czas kiedy pracownia jest otwarta!
Także w godzina przedpołudniowych w tygodniu!!

Kurs przygotowawczy z rysunku obejmuje również:

- detal architektoniczny, konstruowanie brył, perspektywę, pejzaż, postać – rysunek z wyobraźni
 - oparty na tematach, które pojawiły się na egzaminach w poprzednich latach na różnych uczelniach w Polsce, oraz w oparciu o takie zagadnienia które mogą pojawić się na egzaminach
- rysunek architektury - zarówno zabytkowej, jak i nowoczesnej, zagadnienia urbanistyczne oraz projektowanie zieleni
- omawianie i ćwiczenia różnych zagadnień rysunkowych
- rodzaje perspektyw, światłocień, umiejętność pokazania przezroczystości, różnych faktur, itp
- podstawy projektowania architektonicznego
- rzut, przekrój, elewacja, widok - podstawy projektowania graficznego
- znak graficzny, logo, plakat, makieta.

- rysunek postaci człowieka - jest wymagany na egzaminach na niektóre uczelnie ( np. we Wrocławiu )
- konsultacje z wiedzy o architekturze. Ważnym elementem edukacji jest także praca samodzielna, dlatego sporo czasu i uwagi poświęcamy na omawianie rysunków wykonanych samodzielnie.Warsztat

Kurs rysunku zakłada pracę różnymi narzędziami! Oprócz rysowania ołówkiem zachęcamy również do stosowania technik trwałych: akwareli kredek, piórka i tuszu, flamastrów. 
Podczas egzaminów rysunki muszą się wyróżniać spośród innych - przeciętnych! 


Sosnowiec kurs na architekturę Politechnika Śląska Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach Toszek kurs rysunku Kraków Rybnik Będzin Knurów kurs przygotowawczy Kraków Bielsko Biała kurs rysunku Częstochowa Dąbrowa Górnicza kurs przygotowawczy na architekturę Jastrzębie Zdrój Jaworzno Wodzisław Śląski Kędzierzyn Koźle architektura krajobrazu architektura wnętrz Myszków rysunek kurs rysunku Tychy Wydział Architektury Wrocław murale Warszawa kurs rysunku na architekturę Trzebinia egzaminy na architekturę lekcje rysunku Czechowice Dziedzice Cieszyn Gliwice przygotowanie do egzaminów na architekturę kurs rysunku Dąbrowa Górnicza Poznań lekcje rysunku architektonicznego Piekary Śląskie Wrocław Racibórz kurs rysunku Opole Zawiercie kurs rysunku Zabrze Łódź Częstochowa architektura i urbanistyka Zabrze kurs rysunku Lubliniec Lubliniec Politechnika Śląska w Gliwicach Opole Strzelce Opolskie kurs rysunku Gliwice kurs rysunku Sosnowiec Pracownia Uffo Chorzów Gdańsk Pszczyna kurs rysunku Zawiercie architektura Katowice graffiti kurs rysunku Katowice Mysłowiece Olkusz Chrzanów Żory Ruda Śląska Oświęcim Bytom Tarnowskie Góry Mikołów kurs rysunku Rybnik