KURS RYSUNKU NA ARCHITEKTURĘ
PRZYGOTOWANIE DO EGZAMINÓW

ZAPRASZAMY NA KURS RYSUNKU PRZYGOTOWUJĄCY DO EGZAMINÓW NA ARCHITEKTURĘ

Obecnie prowadzimy zapisy na rok szkolny 2017 / 2018, zapraszamy do pracowni na zajęcia wszystkich zainteresowanych intensywną pracą nad przygotowaniem do egzaminów i zdaniem na studia w 2018 roku!!!
Cele Kursu


Kurs rysunku przeznaczony jest dla osób chcących przygotować się do egzaminów na których odbywa się sprawdzian z umiejętności manualnych. Przygotowujemy do egzaminów z rysunku na Politechnikę (w Gliwicach, we Wrocławiu, w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Gdańsku), na kierunki: Architektura i Urbanistyka, Architektura Krajobrazu, Architektura Wnętrz, a także na Akademie Sztuk Pięknych na kierunki: Architektura i Urbanistyka ( ASP w Poznaniu ), Architektura i Konserwacja Zabytków oraz Architektura Wnętrz.
Przygotowujemy także na uczelnie zagraniczne (Anglia)!!!

Rysunki naszych uczniów wyróżniają się nie tylko ciekawymi pomysłami przestrzennymi, ale także interesującymi rozwiązaniami formalnymi.
W ramach Kursu przygotowawczego na Architekturę proponujemy:

-   rysunek w ołówku
-   geometria rysunkowa
-  
kompozycja przestrzenna - modelowanie przestrzenne - papieroplastyka
-   zajęcia z kreatywności rysunkowej, szkice koncepcyjne
-   tematy zadań indywidualnie dopasowane w zależności od kierunku studiów
(architektura historyczna, architektura nowoczesna i futurystyczna, detal architektoniczny, zagospodarowanie przestrzeni, zieleń, monument, forma przemysłowa, logotyp, plakat)
- historia architektury 
-  matematyka - przygotowanie do matury - na egzaminie oprócz punktacji zadań praktycznych, punktowana jest także matura z matematyki!!!
Matematyka  
  

Zajęcia przygotowujące do matury z matematyki są bardzo ważną częścią przygotowania do egzaminów na Architekturę!!! Wynik matury z matematyki to 40 procent ogólnej klasyfikacji punktowej na egzaminach.
Dlatego oprócz rysunku dużą wagę przywiązujemy do poziomu zajęć z matematyki!

Intensywna praca

Zajęcia rozpoczynają się we wrześniu i trwają do końca czerwca, czyli do samego egzaminu!
W miesiącach poprzedzających egzaminy, czyli maj i czerwiec, prowadzimy również zajęcia intensywne w tygodniu od poniedziałku do piątku, od rana!


W zajęciach z rysunku oprócz rysowania w swojej grupie dodatkowo można uczestniczyć we wszystkich grupach!!! Jeżeli masz czas i chęć możesz przychodzić rysować tyle razy ile jest grup rysunkowych!

W pracowni można rysować poza zajęciami przez cały czas kiedy pracownia jest otwarta!
Także w godzina przedpołudniowych w tygodniu!!

Kurs przygotowawczy z rysunku obejmuje również:

- detal architektoniczny, konstruowanie brył, perspektywę, pejzaż, postać – rysunek z wyobraźni
 - oparty na tematach, które pojawiły się na egzaminach w poprzednich latach na różnych uczelniach w Polsce, oraz w oparciu o takie zagadnienia które mogą pojawić się na egzaminach
- rysunek architektury - zarówno zabytkowej, jak i nowoczesnej, zagadnienia urbanistyczne oraz projektowanie zieleni
- omawianie i ćwiczenia różnych zagadnień rysunkowych
- rodzaje perspektyw, światłocień, umiejętność pokazania przezroczystości, różnych faktur, itp
- podstawy projektowania architektonicznego
- rzut, przekrój, elewacja, widok - podstawy projektowania graficznego
- znak graficzny, logo, plakat, makieta.

- rysunek postaci człowieka - jest wymagany na egzaminach na niektóre uczelnie ( np. we Wrocławiu )
- konsultacje z wiedzy o architekturze. Ważnym elementem edukacji jest także praca samodzielna, dlatego sporo czasu i uwagi poświęcamy na omawianie rysunków wykonanych samodzielnie.Warsztat

Kurs rysunku zakłada pracę różnymi narzędziami! Oprócz rysowania ołówkiem zachęcamy również do stosowania technik trwałych: akwareli kredek, piórka i tuszu, flamastrów. 
Podczas egzaminów rysunki muszą się wyróżniać spośród innych - przeciętnych! 


kurs rysunku Lubliniec Politechnika Śląska w Gliwicach Rybnik Chrzanów graffiti Wrocław kurs przygotowawczy na architekturę kurs na architekturę Chorzów kurs rysunku Kraków architektura kurs rysunku Zabrze kurs rysunku Rybnik kurs rysunku Opole kurs rysunku Dąbrowa Górnicza Mikołów Łódź Pszczyna Piekary Śląskie Tarnowskie Góry Częstochowa Wodzisław Śląski Bytom Jaworzno Poznań Wrocław Politechnika Śląska Lubliniec kurs rysunku Zawiercie kurs rysunku Sosnowiec Kędzierzyn Koźle Oświęcim architektura i urbanistyka kurs rysunku Czechowice Dziedzice Strzelce Opolskie Zabrze Warszawa lekcje rysunku architektonicznego Knurów Racibórz Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach Zawiercie kurs rysunku Gliwice Mysłowiece Katowice Będzin rysunek Gliwice Pracownia Uffo kurs przygotowawczy kurs rysunku Częstochowa Tychy Cieszyn lekcje rysunku kurs rysunku na architekturę Opole Toszek architektura wnętrz Żory Trzebinia Gdańsk Kraków przygotowanie do egzaminów na architekturę Jastrzębie Zdrój architektura krajobrazu murale Sosnowiec Wydział Architektury Myszków Bielsko Biała Dąbrowa Górnicza kurs rysunku Katowice Olkusz Ruda Śląska egzaminy na architekturę