KURS NA ARCHITEKTURĘ

ZAPRASZAMY NA KURS RYSUNKU PRZYGOTOWUJĄCY DO EGZAMINÓW NA ARCHITEKTURĘ

Obecnie prowadzimy zapisy na rok szkolny 2018 / 2019, zapraszamy do pracowni wszystkich zainteresowanych intensywną pracą nad przygotowaniem do egzaminów i zdaniem na studia!!!

W roku szkolnym 2018/19 ruszamy także z zajęciami w naszej nowej pracowni w Katowicach przy ul. Dworcowej 13 - III piętro. Zapraszamy!
Cele Kursu


Kurs rysunku przeznaczony jest dla osób chcących przygotować się do egzaminów na których odbywa się sprawdzian z umiejętności manualnych. Przygotowujemy do egzaminów z rysunku na Politechnikę (w Gliwicach, we Wrocławiu, w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Gdańsku), na kierunki: Architektura i Urbanistyka, Architektura Krajobrazu, Architektura Wnętrz, a także na Akademie Sztuk Pięknych na kierunki: Architektura i Urbanistyka ( ASP w Poznaniu ), Architektura i Konserwacja Zabytków oraz Architektura Wnętrz.
Przygotowujemy także na uczelnie zagraniczne (Anglia)!!!

Rysunki naszych uczniów wyróżniają się nie tylko ciekawymi pomysłami przestrzennymi, ale także interesującymi rozwiązaniami formalnymi.
W ramach Kursu przygotowawczego na Architekturę proponujemy:

-   rysunek w ołówku
-   geometria rysunkowa
-  
kompozycja przestrzenna - modelowanie przestrzenne - papieroplastyka
-   zajęcia z kreatywności rysunkowej, szkice koncepcyjne
-   tematy zadań indywidualnie dopasowane w zależności od kierunku studiów
(architektura historyczna, architektura nowoczesna i futurystyczna, detal architektoniczny, zagospodarowanie przestrzeni, zieleń, monument, forma przemysłowa, logotyp, plakat)
- historia architektury 
-  matematyka - przygotowanie do matury - na egzaminie oprócz punktacji zadań praktycznych, punktowana jest także matura z matematyki!!!
Matematyka  
  

Zajęcia przygotowujące do matury z matematyki są bardzo ważną częścią przygotowania do egzaminów na Architekturę!!! Wynik matury z matematyki to 40 procent ogólnej klasyfikacji punktowej na egzaminach.
Dlatego oprócz rysunku dużą wagę przywiązujemy do poziomu zajęć z matematyki!

Intensywna praca

Zajęcia rozpoczynają się we wrześniu i trwają do końca czerwca, czyli do samego egzaminu!
W miesiącach poprzedzających egzaminy, czyli maj i czerwiec, prowadzimy również zajęcia intensywne w tygodniu od poniedziałku do piątku, od rana!


W zajęciach z rysunku oprócz rysowania w swojej grupie dodatkowo można uczestniczyć we wszystkich grupach!!! Jeżeli masz czas i chęć możesz przychodzić rysować tyle razy ile jest grup rysunkowych!

W pracowni można rysować poza zajęciami przez cały czas kiedy pracownia jest otwarta!
Także w godzina przedpołudniowych w tygodniu!!

Kurs przygotowawczy z rysunku obejmuje również:

- detal architektoniczny, konstruowanie brył, perspektywę, pejzaż, postać – rysunek z wyobraźni
 - oparty na tematach, które pojawiły się na egzaminach w poprzednich latach na różnych uczelniach w Polsce, oraz w oparciu o takie zagadnienia które mogą pojawić się na egzaminach
- rysunek architektury - zarówno zabytkowej, jak i nowoczesnej, zagadnienia urbanistyczne oraz projektowanie zieleni
- omawianie i ćwiczenia różnych zagadnień rysunkowych
- rodzaje perspektyw, światłocień, umiejętność pokazania przezroczystości, różnych faktur, itp
- podstawy projektowania architektonicznego
- rzut, przekrój, elewacja, widok - podstawy projektowania graficznego
- znak graficzny, logo, plakat, makieta.

- rysunek postaci człowieka - jest wymagany na egzaminach na niektóre uczelnie ( np. we Wrocławiu )
- konsultacje z wiedzy o architekturze. Ważnym elementem edukacji jest także praca samodzielna, dlatego sporo czasu i uwagi poświęcamy na omawianie rysunków wykonanych samodzielnie.Warsztat

Kurs rysunku zakłada pracę różnymi narzędziami! Oprócz rysowania ołówkiem zachęcamy również do stosowania technik trwałych: akwareli kredek, piórka i tuszu, flamastrów. 
Podczas egzaminów rysunki muszą się wyróżniać spośród innych - przeciętnych! 


kurs rysunku Opole architektura wnętrz Chrzanów Katowice Knurów lekcje rysunku Oświęcim Lubliniec Olkusz egzaminy na architekturę lekcje rysunku architektonicznego kurs rysunku Lubliniec murale Kraków Ruda Śląska Tarnowskie Góry architektura krajobrazu kurs rysunku Rybnik Wrocław kurs rysunku Zabrze Strzelce Opolskie Pracownia Uffo Racibórz Tychy Żory Rybnik kurs przygotowawczy na architekturę Kędzierzyn Koźle architektura i urbanistyka Sosnowiec Bielsko Biała Politechnika Śląska Piekary Śląskie Pszczyna Jastrzębie Zdrój architektura kurs rysunku Zawiercie Wodzisław Śląski Poznań kurs rysunku Gliwice przygotowanie do egzaminów na architekturę rysunek Dąbrowa Górnicza Łódź Będzin Częstochowa Trzebinia Gliwice Politechnika Śląska w Gliwicach Mikołów Jaworzno kurs rysunku Myszków Zabrze kurs rysunku Katowice kurs rysunku Częstochowa Gdańsk graffiti kurs na architekturę Wrocław kurs rysunku na architekturę kurs rysunku Dąbrowa Górnicza Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach Toszek Cieszyn kurs rysunku Kraków kurs rysunku Sosnowiec Opole Bytom Czechowice Dziedzice Chorzów kurs przygotowawczy Mysłowiece Zawiercie Wydział Architektury Warszawa